Sporting bliżej finału Ligi Europejskiej

Diego Capel zdobył gola dla Sportingu (fot. PAP/EPA/MIGUEL A. LOPES)
Sporting Lizbona wygrał z Athletic Bilbao 2:1 (0:0) w pierwszym meczu półfinałowym piłkarskiej Ligi Europejskiej. Rewanż 26 kwietnia w Hiszpanii.
Portugalski zespół w 1/16 finału wyeliminował Legię Warszawa, a w kolejnej fazie naszpikowany gwiazdami Manchester City. Z kolei Athletic Bilbao jest największą rewelacją obecnego sezonu LE. Podopieczni Argentyńczyka Marcelo Bielsy wcześniej odprawili m.in. Manchester United.

LE: sześć bramek w Madrycie, Atletico pokazało klasę

To właśnie goście jako pierwsi zdobyli bramkę. W 54. minucie Jon Aurtenetxe z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki, po tym jak dosyć przypadkowo spadła pod jego nogi po rzucie rożnym. Dwie minuty później hiszpański zespół mógł podwyższyć prowadzenie, ale Fernando Amorebieta trafił w słupek.

Przed tym meczem Sporting był jednak niepokonany w 11 meczach na własnym boisku w europejskich rozgrywkach. W 76. minucie Emiliano Insua sprytnym strzałem głową doprowadził do wyrównania, a cztery minuty później Diego Capel płaskim uderzeniem zza pola karnego zdobył zwycięską bramkę. Dzięki temu podopieczni Sa Pinto przed rewanżem w Bilbao mają jednobramkową zaliczkę.

W drugim półfinale Atletico Madryt pokonało Valencię 4:2. Finał odbędzie się 9 maja w Bukareszcie.

Sporting Lizbona - Athletic Bilbao 2:1 (0:0)

Bramki - dla Athletic: Jon Aurtenetxe (54.); dla Sportingu: Emiliano Insua (76.), Diego Capel (80).

Sędzia: Jonas Eriksson (Szwecja). Widzów: 29 000.

Sporting: Rui Patricio - Joao Pereira, Anderson Polga, Xandao, Emiliano Insua - Marat Izmajłow, Andre Martins (76. Diego Rubio), Daniel Carrico (68. Andre Carrillo), Stijn Schaars, Diego Capel (84. Bruno Pereirinha) - Ricky van Wolfswinkel.

Athletic: Gorka Iraizoz - Andoni Iraola, Borja Ekiza, Fernando Amorebieta, Jon Aurtenetxe - Markel Susaeta (84. Ibai Gomez), Ander Iturraspe, Ander Herrera (73. Mikel San Jose), Oscar de Marcos, Iker Muniain - Fernando Llorente.