Frankowski wrócił i strzelił. Jagiellonia pokonała Górnika

Frankowski wrócił i strzelił. Jagiellonia pokonała Górnika

Jagiellonia Białystok pokonała Górnik Zabrze 2:1 (fot. PAP/Artur Reszko)
W meczu bez większej stawki nie było wielu emocji - ostatecznie, po stojącym na przeciętnym poziomie spotkaniu, Jagiellonia Białystok pokonała u siebie Górnika Zabrze 2:1 (1:0).

Przez całą pierwszą połowę zdecydowanie przeważała Jagiellonia. Najlepszy strzelec zespołu Tomasz Frankowski, który wrócił do gry po kontuzji, już w 4 min. mógł zdobyć prowadzenie, sprytnie próbując przelobować bramkarza Górnika, ale piłka przeszła minimalnie nad bramką. W 12. min. szybkiego skrzydłowego Jagiellonii Macieja Makuszewskiego sfaulował za polem karnym Łukasz Skorupski. Sędzia uznał, że wystarczy żółta kartka, a kontuzjowany w tej akcji pomocnik Jagiellonii musiał opuścić boisko.

Jagiellonia miała przewagę w grze, ale pierwszą bramkę zdobyła w 28. min. po rzucie rożnym. Piłkę głową uderzył Thiago Cionek, Frankowski odbił ją piętą, co Skorupski zdołał zbić na poprzeczkę, dobitka głową Tomasza Porębskiego trafiła w słupek, a akcję mocnym strzałem pod  poprzeczkę zakończył - niezawodny w takich sytuacjach - Frankowski. Goście mogli wyrównać w 34. min., ale Grzegorz Sandomierski obronił strzał Nakoulmy z pola karnego.

W drugiej połowie także nie było większych emocji i lepszej gry. W  57. min. Frankowski zdobył swego drugiego gola - z lewej strony dośrodkował Luka Pejovic, a "Franek" doskonale uderzył kozłującą piłkę głową. Dwie minuty później powinno być 3:0, ale Frankowski z kilku metrów nie zdołał pokonać Skorupskiego. Jego płaski strzał obronił bramkarz Górnika.

Zabrzanie dopiero wtedy ożywili się i śmielej zaatakowali gospodarzy. W 61. min. po składnej akcji całego zespołu Michał Pazdan strzelił z  dystansu w poprzeczkę. W 80. min. Arkadiusz Milik świetnie wykorzystał dośrodkowanie Mariusza Magiery i strzałem głową zdobył gola kontaktowego. W tym fragmencie meczu Jagiellonia już praktycznie nie  atakowała, tylko starała się utrzymać korzystny wynik.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Frankowski (28), 2:0 Tomasz Frankowski (57), 2:1 Arkadiusz Milik (80).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Łukasz Skorupski, Mariusz Przybylski, Aleksander Kwiek, Krzysztof Mączyński.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 3 950.

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Alexis Norambuena, Thiago Cionek, Tomasz Porębski, Luka Pejovic - Tomasz Kupisz, Rafał Grzyb, Tomasz Bandrowski, Maciej Makuszewski (17. Nika Dżalamidze), Marcin Burkhardt (64. Łukasz Tymiński) - Tomasz Frankowski (73. Jan Pawłowski).

Górnik Zabrze: Łukasz Skorupski - Michael Bemben (58. Michał Zieliński), Adam Danch, Adam Marciniak, Mariusz Magiera - Paweł Olkowski, Mariusz Przybylski, Michał Pazdan (83. Krzysztof Mączyński), Aleksander Kwiek - Prejuce Nakoulma, Arkadiusz Milik.