Chicago Bulls najlepsze, mistrzowie NBA pokonani

"Byki" wygrali z mistrzami NBA (fot. PAP/EPA/TANNEN MAURY)
Koszykarze Chicago Bulls pokonali u siebie Dallas Mavericks 93:83 w sobotnim meczu ligi NBA. O porażce gości przesądziła pierwsza kwarta, w której zdobyli tylko osiem punktów. "Byki" są najlepszym zespołem w kończącej się fazie zasadniczej rozgrywek - 48:16.
Najlepszymi zawodnikami Bulls byli Luol Deng 22 pkt i Richard Hamilton 19 pkt. Do składu zwycięzców, po kontuzji stopy, powrócił Derrick Rose. Uzyskał 11 pkt i miał osiem asyst. Wśród broniących tytułu Mavericks (mają zapewnione miejsce w play off) zabrakło weteranów: 39-letniego Jasona Kidda i 35-letniego Jasona Terry'ego. Najskuteczniejszy był Niemiec Dirk Nowitzki 17 pkt.

Marcin Gortat obejrzy play off w telewizji?

Marcin Gortat zdobył 18 punktów i miał 11 zbiórek, ale koszykarze Phoenix Suns przegrali we własnej hali z Denver Nuggets 107:118."Słońca" znów oddaliły się od decydującej fazy ligi. Polak grał 27 minut, trafił osiem z 14 rzutów z gry oraz dwa z trzech wolnych. Zapisał na koncie również 11 zbiórek, w tym siedem w ofensywie oraz trzy bloki. Popełnił jeden faul, raz został zablokowany. W ekipie Suns najskuteczniejszy był Shannon Brown 28 pkt, zaś wśród zwycięzców wyróżnił się Ty Lawson 29 pkt i 10 asyst.

Drużyna z Phoenix, z bilansem gier 33-31, znów spadła na dziewiąte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Identyczny bilans mają zawodnicy Houston Rockets. Na ostatniej, ósmej pozycji premiowanej awansem do play off plasuje się ekipa Utah Jazz 34-30. Do końca sezonu "Słońca" (w potyczce z Nuggets kontuzji barku doznał Channing Frye) zagrają na wyjeździe z Jazz (24 kwietnia) i u siebie z San Antonio Spurs (25.4.). Obydwa muszą wygrać.

W sobotę koszykarze Rockets pokonali Golden State Warriors 99:96 (dla "Rakiet" - Courtney Lee 20 pkt, Goran Dragic 18), a Jazz wygrali w Salt Lake City z Orlando Magic 117:107 po dogrywce, mimo że w pierwszej kwarcie przegrywali różnicą 14 punktów.