Maraton w Krakowie - Polka trzecia, musiał interweniować lekarz

Maraton w Krakowie - Polka trzecia, musiał interweniować lekarz

Kraków w biegu (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)
Kenijczyk Peter Kariuki Wanjiru wygrał jedenasty bieg Cracovia Maraton (42 km 195 m). Drugi był jego rodak Edwin Kirui, zaś trzeci reprezentant Tanzanii Faustin Mussa Starehe. W rywalizacji kobiet trzecie miejsce zajęła Agnieszka Ciołek (KS AZS AWF Wrocław).
Duże emocje wzbudziła rywalizacja pań. Do 28 km prowadziła Ciołek, później słabła z każdym kilometrem. Ostatecznie skończyła bieg na trzeciej pozycji, ale za metą widać było ile wysiłku ją to kosztowało. Po przejściu kilku kroków padła na asfalt, konieczna była interwencja lekarska.

Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Lucia Kimani (Bośnia i Hercegowica), która minęła metę jako 15. Tuż przed nią finiszował najlepszy z Polaków Grzegorz Czyż (Bogumiłowice).

Organizatorzy w tym roku zmienili nieco trasę. Uczestnicy znowu wystartowali na krakowskich Błoniach, a następnie biegli do Nowej Huty i z powrotem. Metę umieszczono jednak na ulicy Reymana (przy stadionie Wisły). W maratonie wzięło udział ponad 3 tys. osób.