Francuz wygrał drugi etap Tour de Romandie. Polak dwunasty

Francuz Jonathan Hivert z grupy Saur - Sojasun wygrał w Moutier drugi etap (149,1 km) kolarskiego wyścigu Tour de Romandie (fot. EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT/PAP)
Francuz Jonathan Hivert z grupy Saur - Sojasun wygrał w Moutier drugi etap (149,1 km) kolarskiego wyścigu Tour de Romandie. Liderem pozostał Brytyjczyk Bradley Wiggins (Sky). Najlepszy z Polaków - Maciej Paterski (Liquigas) był w czwartek dwunasty.
Hivert triumfował po finiszu z peletonu. Drugi linię mety minął Portugalczyk Rui Costa (Movistar), a trzeci Hiszpan Luis Leon Sanchez (Rabobank). Z Polaków oprócz Paterskiego w zasadniczej grupie etap ukończyli Sylwester Szmyd i Maciej Bodnar. Kolarze Liquigasu zostali sklasyfikowani odpowiednio na 52. i 71. lokacie. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma) stracił do zwycięzcy 4.28 i był 129.

W klasyfikacji generalnej Wiggins ma siedem sekund przewagi nad kolegą z drużyny Australijczykiem Michaelem Rogersem. Z biało-czerwonych najwyższe - 32. miejsce - zajmuje Szmyd (21 s straty). Wyścig, będący dla wielu jego uczestników ostatnim sprawdzianem przed Giro d'Italia (5-27 maja), zakończy się w niedzielę w Crans Montana.