Polak 7. na trzecim etapie wyścigu Toue de Romandie

Polak 7. na trzecim etapie wyścigu Toue de Romandie

Liderem wyścigu pozostaje Brytyjczyk Wiggins (fot. EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT/PAP)
Maciej Paterski z grupy Liquigas zajął siódme miejsce na trzecim etapie kolarskiego wyścigu Tour de Romandie z La Neuveville do Charmey o długości 157,6 km. Zwyciężył Hiszpan Luis Leon Sanchez (Rabobank), a liderem pozostał Brytyjczyk Bradley Wiggins (Sky).

Na początku etapu z peletonu odjechało pięciu kolarzy, którzy szybko uzyskali przewagę, na 50 km przed metą mieli nad zasadniczą grupą ponad 4 minuty. Później tempo uciekających, którzy zakończyli współpracę, spadło. Na 20 km przed finiszem ich przewaga stopniała do  2.41.

Zmęczona piątka uciekinierów nie była w stanie utrzymać tempa, peleton prowadzony przez Sancheza zdecydowanie przyśpieszył i ucieczka została zlikwidowana. O zwycięstwo walczyli najlepsi sprinterzy. Wygrał Sanchez, Wiggins został sklasyfikowany na 22. pozycji w tym samym czasie, co zwycięzca.

Z Polaków obok Paterskiego, w głównej grupie na metę przyjechał Sylwester Szmyd (47. miejsce). Maciej Bodnar i Michał Kwiatkowski zameldowali się na mecie ze stratą ponad 4 minut. Wyścig, będący dla wielu jego uczestników, m.in. Szmyda i  Kwiatkowskiego, ostatnim sprawdzianem przed Giro d'Italia (5-27 maja), zakończy się 29 kwietnia w Crans Montana.