Mistrz Grecji z Pucharem Grecji - podwójna korona Olympiakosu Pireus

Mistrz Grecji z Pucharem Grecji - podwójna korona Olympiakosu Pireus

Sezon 2011/2012 w Grecji należał bezapelacyjnie do Olympiakosu Pireus (fot. EPA/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU/PAP)
Olympiakos Pireus pokonał w Atenach po dogrywce Atromitos 2:1 i sięgnął po Puchar Grecji. Tym samym piłkarze hiszpańskiego szkoleniowca Ernesto Valverde skompletowali dublet - wcześniej zapewnili sobie także zwycięstwo w rozgrywkach ligowych.
Prowadzenie Olympiakosowi w 29 minucie dał Algierczyk Rafik Djebbour. Atromitos wyrównał kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry za sprawą trafienia Argentyńczyka Waltera Iglesiasa. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się jednak zawodnicy z Pireusu - w  przedostatniej minucie dogrywki zwycięską bramkę zdobył dla nich David Fuster.

Olympiakos ma w dorobku 25 Pucharów Grecji, a 15-krotnie udawało mu się zakończyć sezon zdobyciem Pucharu Grecji i mistrzostwa kraju.