Polskie siatkarki zbliżyły się o krok do Londynu - Holandia pokonana

Polskie siatkarki zbliżyły się o krok do Londynu - Holandia pokonana

Holenderki nie okazały się zbyt wymagającymi rywalkami dla Polek (fot. LUKASZ LASKOWSKI / PRESSFOCUS / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Polskie siatkarki pokonały w Ankarze Holandię 3:1 (25:18, 25:23, 23:25, 25:13) w pierwszym meczu grupy B turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Londynie. Kolejnym rywalem podopiecznych Alojzego Świderka będą Rosjanki. Dla Polek turniej w Ankarze to pierwsza i jednocześnie ostatnia szansa na uzyskanie kwwalifikacji olimpijskiej.
Polskie siatkarki udanie rozpoczęły batalię o awans na igrzyska olimpijskie. Kluczem do sukcesu okazał się skuteczny blok – w tym elemencie biało-czerwone miał ogromną przewagę nad rywalkami. Przy odrobinie szczęścia podopieczne Alojzego Świderka mogły wygrać w trzech odsłonach, bowiem w trzecim secie prowadziły już 23:21 - jednak błędy w  przyjęciu polskiego zespołu sprawiły, że Holenderki przedłużyły nadzieję na korzystny rezultat.

Z perspektywy całego spotkania Polki były zdecydowanie lepsze - w  bloku wygrały rywalizację 18:7, zdecydowanie też górowały w ataku. Znakomicie zespół prowadziła Katarzyna Skorupa, który nieschematycznymi zagraniami gubiła blok Holenderek.

W pierwszej partii reprezentacja "Oranje" prowadziła 11:9, ale polska drużyna zdobyła pięć punktów z rzędu i emocje się skończyły. Kolejny set był już bardziej zacięty, ale w końcówce dobre akcje Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty i Bereniki Okuniewskiej zapewniły zwycięstwo. Pechowa przegrana w trzeciej partii nie wybiła z rytmu polskiego zespołu. Wręcz przeciwnie, podrażnione Polki wręcz zdemolowały przeciwniczki w czwartym secie, wysoko prowadząc od samego początku. Gdy na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły przy stanie 16:8, było wiadomo, że biało-czerwone takiej szansy już nie wypuszczą.

Polska – Holandia 3:1 (25:18, 25:23, 23:25, 25:13)

Polska: Katarzyna Skorupa, Berenika Okuniewska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Anna Werblińska, Izabela Żebrowska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Paulina Maj (libero) oraz Karolina Kosek, Joanna Kaczor, Joanna Wołosz.

Holandia: Laura Dijkema, Robin De Kruijf, Caroline Wensink, Maret Grothues, Debby Stam-Pilon, Manon Flier, Myrthe Schoot (libero) oraz  Janneke Van Tienen, Lonneke Sloetjes, Kim Staelens.