T-Mobile Ekstraklasa: Ruch wciąż walczy o mistrza

T-Mobile Ekstraklasa: Ruch wciąż walczy o mistrza

Marek Zieńczuk cieszy się ze zdobycia bramki dla Ruchu Chorzów (fot.PAP/Jacek Bednarczyk)
Cracovia, która po porażce w poprzedniej kolejce ligowej z Wisła Kraków 0:1 straciła szanse na utrzymanie w ekstraklasie, przegrała na własnym boisku z Ruchem Chorzów 0:2. Dzięki temu zwycięstwu chorzowianie zapewnili sobie start w europejskich pucharach i zachowali szansę na mistrzostwo Polski.

W 24 minucie, po faulu Igora Lewczuka tuż przed linią pola karnego na Litwinie Deidydasie Matuleviciusie, sędzia podyktował rzut wolny. Po  strzale Vladimira Boljevicia piłka odbiła się od poprzeczki. Chorzowianie szybko wyszli ze swojej połowy i Arkadiusz Piech znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojciechem Kaczmarkiem, ale górą w tym pojedynku był bramkarz Cracovii. W 50 minucie ponownie Piech stanął "oko w oko" z Kaczmarkiem - tym razem napastnik "Niebieskich" uderzył obok bramki. Jednak 13 minut później najlepszy strzelec chorzowian wreszcie trafił do  siatki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Słowaka Gabora Straki popisał się celnym strzałem głową.

Po kilku minutach było 0:2. Co prawda po strzale z rzutu wolnego Marka Zieńczuka piłka odbiła się od muru, ale poprawka z powietrza gracza Ruchu była już skuteczna.

Cracovia Kraków - Ruch Chorzów 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Arkadiusz Piech (63-głową), 0:2 Marek Zieńczuk (69).

Żółte kartki - Cracovia Kraków: Sebastian Steblecki, Mateusz Żytko, Deivydas Matulevicius. Ruch Chorzów: Igor Lewczuk, Rafał Grodzicki, Łukasz Burliga.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 6 703.

Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek - Mateusz Żytko, Arkadiusz Radomski, Milos Kosanovic (46. Bruno Żołądź), Hesdey Suart - Vladimir Boljevic (78. Rok Straus), Marcin Budziński, Sławomir Szeliga, Sebastian Steblecki (70. Sebastian Szałachowski), Aleksejs Visnakovs - Deivydas Matulevicius.

Ruch Chorzów: Michal Peskovic - Igor Lewczuk, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski - Marek Zieńczuk, Gabor Straka, Paweł Lisowski, Maciej Jankowski (84. Paweł Abbott), Łukasz Janoszka (82. Łukasz Burliga) - Arkadiusz Piech (90+1. Filip Starzyński).