Cracovia żegna Ekstraklasę wypuszczonym z rąk zwycięstwem

Cracovia żegna Ekstraklasę wypuszczonym z rąk zwycięstwem

Piłkarze Cracovii cieszyli się do 90 minuty... (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
Cracovia Kraków spadła do 1 ligi. Na zakończenie sezonu piłkarze "Pasów" zremisowali z GKS Bełchatów 2:2, choć prowadzili już 2:0.
Prowadzenie gościom zapewnił w 15. minucie Bartłomiej Dudzic, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Łukasza Budziłka. Podrażnieni straconym golem gospodarze stworzyli sobie kilka okazji do wyrównania. Najlepszą z nich zmarnował w 23. minucie Dawid Nowak, który otrzymał podanie od Marcina Żewłakowa i z kilku metrów posłał piłkę tuż obok słupka.

Krakowianie zdobyli również drugą bramkę w tym meczu. W 36. minucie piłkę otrzymał Sebastian Steblecki, sprytnie wymanewrował obrońcę i strzelił lewą nogą technicznie obok słupka. Jednak cztery minuty później Dawid Nowak strzałem głową zmniejszył straty bełchatowian i zespoły zeszły na przerwę z wynikiem 1:2.

Na początku drugiej połowy kibice z Bełchatowa wrzucili na boisko race i debiutujący w ekstraklasie toruński sędzia Bartosz Frankowski musiał przerwać spotkanie. Po wznowieniu gry zdecydowaną przewagę mieli piłkarze Cracovii, choć nie potwierdzili jej golem. Potężne uderzenie z rzutu wolnego Grzegorza Barana w 65. minucie złapał bramkarz gospodarzy. Parę minut później dynamiczną akcję gości strzałem zakończył Marcin Budziński, ale piłka odbiła się od słupka. Kwadrans przed końcem spotkania sytuacji sam na sam nie wykorzystał Dudzic, posyłając piłkę nad poprzeczką.

Bełchatowianie odpowiedzieli akcją w 57. minucie, kiedy strzał zza pola karnego przed siebie odbił Marcin Skrzeszewski, a źle dobijał Dawid Nowak, który trafił w nogi leżącego bramkarza. Nowak niedługo potem miał kolejną okazję - minął Skrzeszewskiego, ale nie zdążył posłać piłki do bramki, bo uprzedził go jeden z obrońców.

Jednak w 90. minucie napastnikowi gospodarzy udało się zdobyć swoją drugą bramkę w meczu i zapewnił gospodarzom remis. Nie zmieniło to sytuacji obu klubów w tabeli - Cracovia kończy sezon na ostatnim miejscu i spada do 1. ligi, zaś bełchatowianie zajęli 14. lokatę.

PGE GKS Bełchatów - Cracovia Kraków 2:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Bartłomiej Dudzic (15), 0:2 Sebastian Steblecki (36), 1:2 Dawid Nowak (40), 2:2 Dawid Nowak (90).

Żółta kartka - PGE GKS Bełchatów: Grzegorz Baran, Dawid Nowak. Cracovia Kraków: Bruno Żołądź.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 1 500.

PGE GKS Bełchatów: Łukasz Budziłek - Grzegorz Fonfara, Maciej Szmatiuk, Maciej Wilusz, Jacek Popek - Tomasz Wróbel (62. Mateusz Mak), Grzegorz Baran, Kamil Wacławczyk, Paweł Buzała (58. Michał Mak) - Marcin Żewłakow (71. Łukasz Wroński), Dawid Nowak.

Cracovia Kraków: Marcin Skrzeszewski - Hesdey Suart (62. Bojan Puzigaca), Jan Hosek, Sławomir Szeliga (55. Łukasz Nawotczyński), Andraz Struna - Vladimir Boljevic, Rok Straus (81. Bruno Żołądź), Marcin Budziński, Sebastian Steblecki - Bartłomiej Dudzic, Deivydas Matulevicius.