Euro młodych piłkarzy: Polacy o jeden punkt od półfinału

Euro młodych piłkarzy: Polacy o jeden punkt od półfinału

Czy "dorosła" reprezentacja pójdzie w ślady polskiej młodzieży? (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Polscy piłkarze zremisowali ze Słowenią 1:1 (1:1) w swoim drugim spotkaniu mistrzostw Europy do lat 17 w słoweńskiej miejscowości Lendava. Jedyną bramkę dla biało-czerwonych w 10. minucie Vincent Rabiega, posiadający również obywatelstwo niemieckie.
Polacy spotkanie rozpoczęli bardzo dobrze. Już w 10. minucie po strzale zawodnika Herthy Berlin Vincenta Rabiegi objęli prowadzenie. Słoweńcy jednak szybko wyrównali. W 26. minucie po trafieniu Biana Paula Sauperla było 1:1. Najlepszą okazję do zdobycia drugiej bramki dla Polski miał w 65. minucie Karol Linetty, ale zmarnował sytuację sam na sam ze słoweńskim bramkarzem.

Po dwóch meczach biało-czerwoni zajmują drugie miejsce w grupie. By awansować do półfinału podopieczni Marcina Dorny muszą w ostatnim grupowym spotkaniu zremisować w czwartek z Holandią. We wcześniejszym meczu grupy B Holandia zremisowała z Belgią 0:0.

Jest to pierwszy występ od dziesięciu lat reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej. W grupie A występują zespoły Gruzji, Islandii, Francji i Niemiec. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze ekipy.

Polska - Słowenia 1:1 (1:1)

Bramki: dla Polski - Vincent Rabiega (10); dla Słowenii - Bian Paul Sauperl (26).

Polska: Oskar Pogorzelec - Patryk Stępiński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Rafał Włodarczyk - Karol Żwir (53-Dariusz Formella), Sebastian Rudol, Karol Linetty, Adrian Cierpka, Vincent Rabiega (67-Łukasz Żegleń) - Mariusz Stępiński (80-Damian Kugiel).

Słowenia: Gregor Zabret - Dino Paljusic, Damjan Vuklisevic (41-Tilen Klemencic), Emir Dautovic, Simon Hvastija - Sven Dodlek (47-Maks Barisic), Petar Stojanovic, Dino Hotic, Roy Rudonja (72-Luka Zahovic), Domen Crnigoj - Bian Paul Sauperl.