Mistrzostwa Rosji w koszykówce: Ignerski kończy na podium, "srebrny" Kelati

Mistrzostwa Rosji w koszykówce: Ignerski kończy na podium, "srebrny" Kelati

Koszykarze CSKA Moskwa zdobyli mistrzostwo Rosji, pokonując w finale ligi po raz trzeci Chimki Moskwa z Thomasem Kelati w składzie 90:75. Reprezentant Polski był trzecim strzelcem przegranego zespołu - uzyskał 13 pkt, miał sześć asyst i trzy zbiórki.

Kelati grał blisko 27 minut - trafił trzy z sześciu rzutów zza linii 6,75 m i miał stuprocentową skuteczność za dwa punkty oraz z  wolnych. Najskuteczniejszym zawodnikiem Chimek był Witalij Fridzon - 20 pkt, a CSKA Aleksiej Szwed - 18 pkt. Klub z Moskwy wygrał finałową rywalizację 3-0. To 19 mistrzostwo Rosji wywalczone przez CSKA.

Z kolei Lokomotiw Kubań Krasnodar z Michałem Ignerskim w składzie zdobył brązowy medal mistrzostw Rosji w koszykówce. Zespół z Krasnodaru pokonał na własnym parkiecie w czwartym meczu Triumf Lubiercy 91:79 i wygrał rywalizację 3-1. Polak przebywał tym razem na parkiecie krótko - niespełna sześć minut. W tym czasie uzyskał 4 punkty i miał 3 zbiórki. Dzień wcześniej był trzecim najskuteczniejszym strzelcem ekipy Lokomotiwu (14 pkt). W dwóch pierwszych meczach z powodu kontuzji nie wystąpił.