Włoszczowska dopiero piąta w La Bresse

Włoszczowska dopiero piąta w La Bresse

Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu Maja Włoszczowska zajęła we francuskim La Bresse piąte miejsce w czwartych w sezonie zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim, fot. sxc.hu Źródło:FreeImages.com
Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) zajęła we francuskim La Bresse piąte miejsce w czwartych w sezonie zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Zwyciężyła Norweżka Gunn-Rita Dahle Flesjaa.

W ostatnich pucharowych zawodach przed igrzyskami w Londynie 28-letnia Włoszczowska zajęła miejsce poza podium, ale utrzymała trzecią pozycję w klasyfikacji Pucharu Świata.

Na inaugurację cyklu Polka była jego liderką, gdy wygrała w  południowoafrykańskim Pietermaritzburgu. Później w belgijskim Houffalize była trzecia, a przed tygodniem w Novym Mescie - siódma.

Niedzielny wyścig na trudnej śliskiej trasie pewnie wygrała najbardziej doświadczona w stawce Dahle, która jako jedyna z zawodniczek czołówki nie miała upadku.

Wyniki:    kobiety  1. Gunn-Rita Dahle Flesjaa (Norwegia) 1:39.57  2. Katerina Nash (Czechy) strata 16 s  3. Julie Bresset (Francja) 55   4. Catharina Pendrel (Kanada) 1.12  5. Maja Włoszczowska (Polska) 2.22  6. Georgia Gould (USA) 2.46 ... 18. Aleksandra Dawidowicz (Polska) 7.37 31. Katarzyna Solus-Miśkowicz (Polska) 12.05 27. Magdalena Sadłecka (Polska) nie ukończyła   klasyfikacja PŚ:    1. Bresett 750 pkt  2. Pendrel 690  3. Włoszczowska 670 .... 26. Dawidowicz 196 40. Anna (Polska) 120 48. Sadłecka 104