Drogba odchodzi z Chelsea

Drogba odchodzi z Chelsea

34-letni piłkarz strzelił dwa gole, co zadecydowało o wygranej z Bayernem Monachium 4:3. (fot. EPA/MARCUS BRANDT )
Według magazynu France Football bohater finału Ligi Mistrzów Didier Drogba podczas zwycięskiej parady w Londynie miał powiedzieć kolegom z Chelsea, że odchodzi z klubu. 34-letni piłkarz strzelił dwa gole, co zadecydowało o wygranej z Bayernem Monachium 4:3.

- Kiedy podjąłem tę decyzję, chciałem powiedzieć o tym kolegom prosto w  oczy. W następnym sezonie nie będziemy razem - cytuje wypowiedź Drogby francuski magazyn piłkarski.

Zespół "The Blues" przegrywał w 83 minucie 0:1, ale pięć minut później zdołał wyrównać po strzale głową Drogby. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wykorzystał także ostatni rzut karny decydujący o  pierwszym w historii sukcesie Chelsea. - Mimo, że trzy lata temu zapowiadałem odejście, to teraz ogłoszenie decyzji było bardzo trudne. Nie myślałem o odejściu z Londynu w takim momencie. Wiem jednak, że klub rozważa przebudowę drużyny. Czułbym się źle siedząc na ławce rezerwowych i patrząc na grę innych - dodał 34-letni zawodnik broniący barw Chelsea od 2004 roku

Piłkarz WKS nie zdradza żadnych szczegółów dotyczących przyszłości. Angielskie media spekulowały transfer do chińskiego klubu Shenhua Szanghaj, w którym grającym trenerem jest Nicolas Anelka. W styczniu Drogba nie przyjął lukratywnej propozycji zespołu z Szanghaju.

- Przygotowuję się do wielkiego skoku w pustkę, w nieznane. To będzie zupełnie nowa przygoda - powiedział tajemniczo Drogba, który z Chelsea zdobył trzy krajowe mistrzostwa (2005, 2006, 2010), cztery razy Puchar Anglii (2007, 2009, 2010, 2012) i dwa razy Puchar Ligi (2005, 2007).