Działacze Bayernu bronią Robbena. "Nie gwiżdżcie na niego"

Działacze Bayernu bronią Robbena. "Nie gwiżdżcie na niego"

Załamany Arjen Robben, fot. PAP/EPA/ALEXANDER HASSENSTEIN / POOL
Działacze Bayernu wzięli w obronę piłkarza swojego klubu Arjena Robbena. Podczas sparingu Bawarczyków w Monachium z reprezentacją Holandii (3:2) słynny zawodnik został wygwizdany przez kibiców gospodarzy.

Notowania Robbena u fanów Bayernu poszły w dół po przegranym w  sobotę finale Ligi Mistrzów z Chelsea Londyn. Na początku dogrywki Holender nie wykorzystał rzutu karnego. Wcześniej zmarnował kilka dogodnych okazji i został w Niemczech uznany za jednego z winnych porażki. Podobnie było kilka tygodni temu, gdy w końcówce meczu z Borussią Dortmund (0:1), przesądzającym o tytule mistrza Niemiec, Robben nie  wykorzystał jedenastki.

We wtorkowy wieczór skrzydłowy, który pojawił się tylko w składzie Holendrów (od 76. minuty), przez większość z 33 tysięcy widzów był wygwizdany i wyszydzany. Zwłaszcza wówczas, gdy przejmował piłkę. - Arjen, podobnie jak inni zawodnicy, fani i przyjaciele Bayernu, jest głęboko rozczarowany i dotknięty niezasłużoną porażką z Chelsea. Nasz klub zawsze słynął z tego, że podawał rękę i pomagał komuś, komu się nie  powiodło. Dzisiaj rano otrzymaliśmy wiele sygnałów od kibiców Bayernu, przepraszających w imieniu tych, którzy gwizdali - oświadczył w środę prezes klubu Karl-Heinz Rummenigge.

- Życzymy Arjenowi powodzenia na Euro 2012 i cieszymy się, że wróci do nas w lipcu - dodał szef Bayernu. W mistrzostwach Europy Holendrzy trafili do grupy B - z Niemcami, Portugalią i Danią.