Lampe i spółka wyeliminują Real Madryt?

Lampe i spółka wyeliminują Real Madryt?

Caja Laboral Vitoria z Maciejem Lampe w składzie pokonała na własnym parkiecie, po dogrywce, Real Madryt 82:79 w trzecim meczu półfinału hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy ACB. W rywalizacji do trzech zwycięstw Caja prowadzi 2-1.

Polak, który przebywał na parkiecie przez 23 minuty, uzyskał 7  punktów i miał 5 zbiórek. Trafił trzy z siedmiu rzutów za dwa punkty i  jeden wolny. Czterokrotnie pudłował zza linii 6,75 m. O wygranej przesądził rzut za trzy punkty Amerykanina Brada Olesona na 15 sekund przed końcem dogrywki. Urodzony na Alasce zawodnik był najskuteczniejszym zawodnikiem Vitorii - zdobył 17 pkt.

Zespół Laboral sezon zasadniczy zakończył na trzeciej pozycji z  bilansem 23 zwycięstw i 11 porażek. Z pierwszego miejsca w play off gra obrońca tytułu FC Barcelona (29-5), a z drugiej pozycji Real Madryt (26-8). W ćwierćfinale Caja wyeliminowała drużynę Gescrap Bilbao, która po  sezonie zasadniczym uplasowała się na szóstej pozycji (19-15).