World Grand Prix siatkarek: Polki wygrywają mimo przeciekającego dachu

Polki wygrały drugi mecz grupy G turnieju World Grand Prix (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Polskie siatkarki pokonały Koreę Płd. 3:0 (25:17, 25:16, 25:22) w pierwszym meczu grupy G turnieju World Grand Prix w chińskim Foshan. To drugie zwycięstwo podopiecznych Alojzego Świderka w tegorocznych rozgrywkach.
Polki na inaugurację azjatyckiej części turnieju World Grand Prix, pewnie pokonały Koreanki. Biało-czerwone zdecydowanie górowały w grze blokiem oraz skutecznością w ataku. Rywalki tylko w trzecim secie stawiły bardziej zdecydowany opór, a końcówka spotkania miała dość nieoczekiwany przebieg. Przy stanie 18:16 dla polskiej drużyny, dach hali w Foshan zaczął przeciekać. Sędziowie musieli przerwać spotkanie na kilkanaście minut, a organizatorzy zabrali się za wycieranie parkietu. Niespodziewana przerwa nie wpłynęła znacząco na losy spotkania. Biało-czerwone nie dały wybić się z rytmu i pewnie wygrały seta do 22. Najskuteczniejszymi zawodniczkami polskiego zespołu były Izabela Żebrowska, która zdobyła 14 punktów oraz Katarzyna Skowrońska-Dolata i Berenika Okuniewska - obie po 9 pkt.

- Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Przed spotkaniem nie liczyłem, że możemy pokonać rywalki w trzech setach, nie ukrywam, że nasz zespół jest trochę zmęczony i jeszcze musi przystosować się do nowych warunków i strefy czasowej. W meczu przeciwko Koreankom, byliśmy mocni w ataku i bloku, dlatego wygraliśmy - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec biało-czerwonych Alojzy Świderek.

Polska - Korea Płd. 3:0 (25:17, 25:16, 25:22)

Polska: Katarzyna Skorupa, Agnieszka-Bednarek-Kasza, Berenika Okuniewska, Karolina Kosek, Izabela Żebrowska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Katarzyna Strasz (libero) oraz Paulina Maj (libero), Joanna Kaczor, Maja Tokarska, Joanna Wołosz.