ME w szermierce: brąz Majewskiego!

ME w szermierce: brąz Majewskiego!

Florecista Michał Majewski (AZS AWF Warszawa) zdobył brązowy medal szermierczych mistrzostw Europy we włoskim Legnano. W półfinale przegrał z Niemcem Benjaminem Kleibrinkiem 14:15.

25-letni Majewski odniósł największy sukces w karierze. Sklasyfikowany na 93miejscu w rankingu światowym florecista w 1/32 finału pokonał Hiszpana Carlosa Llavadora 15:10, a w kolejnej rundzie Izraelczyka Maora Hatoela 15:14. Polak sprawił sensację w 1/8 finału, kiedy wygrał z dwukrotnym mistrzem Europy, ubiegłorocznym mistrzem globu oraz obecnym liderem listy FIE Włochem Andreą Cassarą 15:12. W ćwierćfinale z kolei zwyciężył Czecha Alexandra Chupenicza 15:8. Kleibrink to złoty medalista olimpijski z Pekinu, który w Legnano w 1/32 finału wyeliminował Pawła Kawieckiego (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), wygrywając 15:10.

Bardzo dobrze spisał się również Radosław Glonek (Sietom), który został sklasyfikowany na piątej pozycji. Kawiecki był 36., a Leszek Rajski (Wrocławianie) zajął 46. lokatę. Wcześniej brązowy medal w rywalizacji szablistek zdobyła Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa).

Socha i Majewski wywalczyli 69. i 70. medal w historii występów biało-czerwonych w ME. Na ten dorobek składa się: 16 złotych, 21 srebrnych i 33 brązowe (indywidualnie - 41; 9-9-23; drużynowo - 29; 7-12-10).