Eliminacje Mistrzostw Europy koszykarek: Polki zaczynają od zwycięstwa

Eliminacje Mistrzostw Europy koszykarek: Polki zaczynają od zwycięstwa

Polskie koszykarki pokonały w Krośnie Estonki 77:52 (23:10, 13:9, 19:16, 22;17) w swoim inauguracyjnym meczu grupy B eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy we Francji. 20 czerwca rywalem biało-czerwonych będzie w Cetinje Czarnogóra.
Polki przeważały od pierwszej do ostatniej minuty. Podopieczne Jacka Winnickiego wygrały walkę pod tablicami 41:34, miały więcej asyst (12:9), 60 procent skuteczności rzutów za trzy punkty (6/10), a rywalki 33 procent (4/12). Estonki, które w swoim pierwszym spotkaniu przegrały u siebie ze Szwajcarkami (58:62), w Krośnie prowadziły tylko raz - po rzucie za trzy punkty Kerttu Jallai w ósmej minucie (5:2).

Dobra obrona trenera Winnickiego i wyprowadzane kontrataki były skuteczną bronią przeciw rywalkom. Po pierwszej kwarcie Polska prowadziła 23:10, a w kolejnych kontrolowała sytuację. Pod koszem znakomicie radziła sobie Izabela Piekarska zastępując z powodzeniem pierwszą środkową drużyny narodowej Ewelinę Kobryn, która gra w lidze WNBA. Piekarska zdobyła 14 punktów trafiając 5 z 6 rzutów za dwa punkty i miała 4 zbiórki. Wspierały ją w walce na tablicach Agnieszka Makowska oraz Agnieszka Majewska. Skuteczna była także Agnieszka Skobel - 11 punktów.