Agnieszka Radwańska słabsza od Pironkowej. Polka odpadła z Eastbourne

Agnieszka Radwańska słabsza od Pironkowej. Polka odpadła z Eastbourne

Agnieszka Radwańska pożegnała się z turniejem (fot. Piotr Figura / Newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Agnieszka Radwańska, trzecia w rankingu tenisistek, przegrała z Bułgarką Cwetaną Pironkową 2:6, 4:6 w pierwszej rundzie turnieju WTA na trawiastych kortach w Eastbourne (pula nagród 637 tys. dol.). 23-letnia Polka była najwyżej rozstawiona w imprezie.
23-letnia krakowianka podzieliła los czwartej w rankingu Czeszki Petry Kvitovej, rozstawionej z dwójką, która poniosła porażkę z Rosjanką Jekateriną Makarową 5:7, 4:6. Bułgarka jest 39. w rankingu WTA Tour. Udało jej się pokonać Polkę po raz drugi w ich ósmym pojedynku. Poprzednio okazała się lepsza - w trzech setach - na dywanowej nawierzchni w hali w Paryżu w 2007 roku. W pozostałych sześciu meczach zdołała urwać krakowiance tylko jednego seta.

Nie rywalizowały ze sobą od maja 2009 roku, a wcześniejsze dwa spotkania na trawie wygrywała Radwańska, jedyna Polka w singlowej drabince w Eastbourne. We wtorek od remisu 2:2 na otwarcie meczu Pironkowa zdobyła pięć kolejnych gemów, do stanu 1:0 w drugiej partii. W tym okresie dwukrotnie przełamała podanie rywalki. Wykorzystała trzeciego setbola. W drugim secie krakowianka zdobyła "breaka" na 2:1, ale zaraz potem oddała rywalce swojego gema. Przy 4:4 miała jedną szansę na przełamanie serwisu przeciwniczki, ale jej nie wykorzystała.

Natomiast w kolejnym gemie Radwańska znalazła się w opałach przy swoim podaniu, gdy zrobiło się 15-40. Zdobyła następny punkt, ale nie zdołała obronić drugiego meczbola. Spotkanie zakończyło się po godzinie i 11 minutach.

Kolejnym turniejem w planach startowych Radwańskiej jest Wimbledon, który w poniedziałek rusza na trawiastej nawierzchni The All England Lawn Tennis and Croquet Club, gdzie przed rokiem odpadła w pierwszej rundzie. W Londynie będzie rozstawiona z numerem trzecim, a tytułu będzie broniła Kvitova.

W Eastbourne występują jeszcze, ale razem w deblu, Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Ignacik. Ich pierwszymi rywalkami będą po południu Węgierka Timea Babos i Su-Wei Hsieh z Tajwanu.

Obie Polki odpadły w sobotę w pierwszej rundzie eliminacji. Rosolska stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z Argentynką Paulą Ormaecheą, ale uległa po dwóch godzinach i 50 minutach gry 7:6 (7-5), 6:7 (4-7), 6:7 (3-7). Natomiast Jans-Ignacik dość łatwo przegrała z Francuzką Stephanie Foretz-Gacon 3:6, 2:6.

Wyniki spotkań pierwszej rundy:

Cwetana Pironkowa (Bułgaria) - Agnieszka Radwańska (Polska, 1) 6:2, 6:4Jekaterina Makarowa (Rosja) - Petra Kvitova (Czechy, 2) 7:5, 6:4