PE w judo: Katarzyna Kłys najlepsza w Pradze

PE w judo: Katarzyna Kłys najlepsza w Pradze

Wicemistrzyni Europy Katarzyna Kłys (70 kg, Wisła Kraków) zajęła pierwsze miejsce, a Maciej Sarnacki (+100 kg, Gwardia Olsztyn) był drugi w zawodach Pucharu Europy w judo, które odbyły się w Pradze.

Kłys, która wystąpi w igrzyskach w Londynie, w czeskiej stolicy wygrała trzy walki. W finale zrewanżowała się Holenderce Edith Bosch (10:0) za porażkę w finale kwietniowych ME w Czelabińsku.

Bardzo dobrze spisał się też Sarnacki, do tej pory w kadrze biało-czerwonych w cieniu Janusza Wojnarowicza (Czarni Bytom) i Grzegorza Eitla (Gwardia Warszawa). W Pradze pokonał trzech rywali, w tym m.in. wicemistrza kontynentu Węgra Barnę Bora (10:0). Dopiero w finale przegrał z Niemcem Andreasem Tolzerem 0:10.

23 czerwca na trzeciej pozycji w kategorii 48 kg PE uplasowała się Ewa Konieczny (Czarni Bytom).