LE: Lech gra dalej! Skromne zwycięstwo nad Azerami daje awans Kolejorzowi

Drużynę Lecha Poznań od awansu do kolejnej rundy LE dzieli 45 minut (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Piłkarze Lecha wygrali w Poznaniu z Chazarem Lenkoran 1:0 (1:0) w rewanżowym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej i awansowali do kolejnej fazy, gdyż pierwsze spotkanie w Azerbejdżanie zakończyło się remisem 1:1.

Spotkanie w Poznaniu rozpoczęło się od ataków Azerów, którzy po remisie u siebie 1:1 musieli w rewanżu wygrać (albo zremisować strzelając co najmniej dwie bramki). Gospodarze przeczekali ten napór i po krótkim czasie ruszyli do ataków. Już w 15 minucie podopieczni Mariusza Rumaka cieszyli się z gola - po krótko rozegranym rzucie rożnym bramkę zdobył Aleksandar Tonew. Od tego czasu coraz większa przewaga należała do Lecha, w którym wyróżniali się m.in. Tonew i Mateusz Możdżeń, strzelec gola w pierwszym spotkaniu.

Po przerwie poznaniacy wciąż częściej zagrażali bramce rywali, ale mieli kłopoty ze skutecznością (strzały m.in. Toneva, Vojo Ubiparipa i wprowadzonego po przerwie Gergo Lovrencsicsa). Goście kończyli mecz w dziesiątkę - w ostatniej minucie czerwoną kartkę (za drugą żółtą) zobaczył obrońca Rahid Amirgulijew.

AIK Sztokholm będzie rywalem piłkarzy Lecha Poznań w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej. W rewanżowym spotkaniu drugiej fazy eliminacji szwedzki zespół wygrał na wyjeździe 1:0 z FH Hafnarfjoerdur (Islandia). Przed tygodniem w meczu tych dwóch drużyn padł wynik remisowy 1:1. W rewanżu gola na wagę awansu dla Szwedów zdobył w 40. minucie obrońca Martin Olof Lorentzson. W bramce ekipy ze Sztokholmu wystąpił Chorwat Ivan Turina, były zawodnik poznańskiego Lecha.

Lech Poznań - Chazar Lenkoran 1:0 (1:0)

Bramka: Aleksandar Tonew (15).

Czerwona kartka: Rahid Amirgulijew (Chazar, 90). Sędzia: Stanisław Todorow (Bułgaria). Widzów ok. 28 tys.

Lech: Jasmin Buric - Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Bartosz Ślusarski (87-Bartosz Bereszyński), Mateusz Możdżeń, Łukasz Trałka (90-Ivan Djurdjevic), Rafał Murawski, Aleksandar Tonew - Vojo Ubiparip (63-Gergo Lovrencsics).

Chazar: Kamran Agajew - Eder Bonfim, Adrian Scarlatache, Elnur Allahwerdijew, Radomir Todorow (80-Ricardo Gomes) - Sadio Tounkara (65-Randall Brenes), Robert Alviz, Rusłan Abisow, Rahid Amirgulijew, Adrian Pit - Branimir Subasic.