Sensacja! Radwańska odpadła z Goerges - medalu nie będzie

Sensacja! Radwańska odpadła z Goerges - medalu nie będzie

Agnieszka Radwańska fot. PAP/EPA/ANDY RAIN
Agnieszka Radwańska przegrała w olimpijskim turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie. Pierwsza rywalką drugiej tenisistki świata w igrzyskach w Londynie była Niemka Julia Goerges. Polka przegrała pierwszego seta 7-5, ale w drugim po tie-breaku udało jej się wyrównać 7-6 (7-5). W trzecim secie Radwańska uległa 6-4.

Niemka zajmuje 24. miejsce. Był to ich trzeci pojedynek - dwa poprzednie wygrała 23-letnia krakowianka bez straty seta. Tym razem górą była Goerges.

Radwańska pokonała Goerges w tym sezonie za każdym razem na twardej nawierzchni: w styczniu w wielkoszlemowym Australian Open 6:1, 6:1 oraz w lutym w Dubaju 7:5, 6:4.

Po regulaminowej przerwie na odpoczynek finalistka tegorocznego Wimbledonu wystąpi również w deblu, razem z młodszą siostrą Urszulą. Ich rywalkami będę Słowaczki Dominika Cibulkova i Daniela Hantuchova.