Piłkarki USA awansowały do olimpijskiego finału po golu w... 123. minucie

Piłkarki USA awansowały do olimpijskiego finału po golu w... 123. minucie

Amerykanki miały powody do radości - awans do finału wywalczyły w ostatniej minucie dogrywki (fot. EPA/ROBIN PARKER/PAP)
Piłkarki z Japonii pokonały Francuzki 2:1, a reprezentacja USA wygrała z Kanadą 4:3 w półfinałach olimpijskiego turnieju piłki nożnej kobiet. Szczególnie dramatyczne było spotkanie w Manchesterze, w którym Amerykanki zdobyły zwycięską bramkę w 123. minucie.
Po pierwszej połowie reprezentantki USA przegrywały 0:1 - w drugiej odsłonie kibice zobaczyli aż pięć bramek. Przy wyniku 3:3 w regulaminowym czasie doszło do dogrywki (wszystkie trzy gole dla Kanady strzeliła Christine Margaret Sinclair). Gdy wydawało się, że o zwycięstwie przesądzi seria rzutów karnych, Amerykanka Alex Morgan zdobyła czwartą bramkę dla swojego zespołu i rywalki nie miały już szans na odrobienie straty. Tym samym złote medalistki z Pekinu zapewniły sobie miejsce w finale.

Ich przeciwniczkami będą Japonki, które po nerwowej końcówce poradziły sobie z "Trójkolorowymi". Mistrzynie świata przy stanie 2:1 musiały odpierać rozpaczliwe ataki Francuzek, ale udało im się utrzymać prowadzenie do końca spotkania.

Finałowy pojedynek zaplanowano na 9 sierpnia na godzinę 20:45 na londyńskim stadionie Wembley. Tego samego dnia w Coventry o 14:00 odbędzie się mecz o trzecie miejsce.