Wioślarstwo: kolejna szansa na medal przepadła

Wioślarstwo: kolejna szansa na medal przepadła

Czy Siemionowski powalczy o medal? (fot. EPA/ROBERT GHEMENT/PAP)
Piotr Siemionowski zajął drugie miejsce w wyścigu eliminacyjnym kajakarzy i awansował do półfinału olimpijskiej rywalizacji w K1 na 200 m na igrzyskach w Londynie. Niestety w biegu półfinałowym Polak nie wywalczył kwalifikacji do decydującej rozgrywki - i popłynie w finale B.

Siemionowski zajął szóste miejsce w swoim wyścigu półfinałowym. Mistrz świata i Europy z 2011 roku wystąpi w finale B.

Do półfinału awansował też Piotr Kuleta awansował w rywalizacji kajakarzy w C1 na 200 m. Polak zajął piąte miejsce w drugim wyścigu eliminacyjnym - jemu również jednak nie udało się awansować do finału, w swoim biegu półfinałowym zajął przedostatnie, siódme miejsce.

Awans udało się wywalczyć także Marcie Walczykiewicz, która była druga w wyścigu eliminacyjnym kajakarskiej konkurencji K1 na 200 m. Polkę wyprzedziła tylko Hiszpanka Teresa Portela-Rivas.