Rosyjscy siatkarze rozbili Bułgarów. Idą po złoto?

Rosyjscy siatkarze rozbili Bułgarów. Idą po złoto?

Rosyjsy siatkarze są już w finale, fot. PAP/EPA/GEOFF CADDICK
Rosyjscy siatkarze w piątkowe popołudnie pokonali Bułgarów 3:1 i zostali pierwszymi finalistami turnieju olimpijskiego w Londynie. Polska kajakarka Marta Walczykiewicz wywalczyła awans do finału konkurencji K1 na 200 m.

Rosjanie, którzy w ćwierćfinale siatkarskiego turnieju wyeliminowali Polaków, z Bułgarami mieli już nieco więcej problemów. Brązowi medaliści olimpijscy z Pekinu ostatecznie pokonali rywali 3:1 i czekają na zwycięzcę spotkania Włochy - Brazylia.

W rywalizacji na akwenie w Weymouth po złote medale w żeglarskiej klasie 470 sięgnęli Australijczycy Mathew Belcher i Malcolm Page. Wśród kobiet w tej samej klasie triumfowały Nowozelandki Jo Aleh i Olivia Powrie. Z kolei Tunezyjczyk Oussama Mellouli zdobył złoty medal w pływaniu na akwenie otwartym na dystansie 10 km.

Spośród polskich kajakarzy najlepiej zaprezentowała się Marta Walczykiewicz, która awansowała do finału konkurencji K1 na 200 m. Przykrą niespodziankę sprawił natomiast mistrz świata Piotr Siemionowski, który odpadł w półfinale K1 na 200 m. Na tym samym etapie swój udział w rywalizacji C1 na 200 m zakończył Piotr Kuleta.

Brytyjska prasa ujawnia coraz więcej szczegółów dotyczących ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich w Londynie. Muzyczne show ma łączyć różne elementy ekspresji. Z serii przecieków opublikowanych przez magazyn "The Week" wynika, że co najmniej 20 znanych artystów wykona 30 utworów muzycznych. Wymienia się wśród nich m.in. The Who, Kate Bush, Adele, Spice Girls, Muse, George'a Michaela.