Liga francuska już gra, Obraniak już strzela

Ibrahimovic w debiucie zdobył dwie bramki - i uratował punkt dla PSG (fot. EPA/STEPHANE REIX/PAP)
Ludovic Obraniak zdobył gola dla Girondins Bordeaux w wygranym na wyjeździe 3:2 meczu z Evian Thonon Gaillard FC w inauguracyjnej kolejce piłkarskiej ekstraklasy Francji. Drugi z reprezentantów Polski - Damien Perquis - nie zagrał w spotkaniu FC Sochaux z Bastią.
Obraniak przebywał na boisku do 70. minuty. Trafił do siatki w 11. minucie, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Kolejne bramki dla Bordeaux zdobył Yoan Gouffran i Henri Saivet. Przy obu asystował Tunezyjczyk Fahid Ben Khalfallah. Dla Evian gole strzelili jego rodak Saber Khelifa oraz Duńczyk Daniel Wass.

W innym sobotnim spotkaniu FC Sochaux Damiena Perquisa przegrało na własnym boisku z beniaminkiem Ligue 1 SC Bastią 2:3. Reprezentant Polski nie znalazł się w kadrze na to spotkanie. Tylko remis 2:2 z FC Lorient zanotowało na inaugurację Paris Saint Germain. Jeden punkt dla wicemistrza Francji, który po pierwszej połowie przegrywał 0:2, uratował Zlatan Ibrahimovic. Sprowadzony w lipcu z AC Milan szwedzki napastnik zdobył dwie bramki - pierwszą w 64., a kolejną w 90. minucie z rzutu karnego.