Justyna Kowalczyk znów zwycięża!

Justyna Kowalczyk (fot. Petr Novák/Wikipedia)
Po zwycięstwie na dystansie 10 km Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) wygrała kolejne biegi narciarskie ANC Cup, organizowane pod egidą FIS w Snow Farm w Nowej Zelandii. Mistrzyni olimpijska i świata (2009) była najszybsza w sprincie oraz na 5 km stylem dowolnym.
W eliminacjach sprintu kilometr pokonała w 3.40,82, a w finale finiszowała przed grupą Japonek. Natomiast metę 5 km minęła po 12 minutach i 20 sekundach - o pół minuty wyprzedziła Rosjankę Julię Tichonową i złotą medalistkę igrzysk w Vancouver w biegu na 7,5 km biathlonistek, reprezentantkę Słowacji Anastazję Kuzminę.

Kowalczyk ma zaplanowane jeszcze dwa kolejne starty - w maratonie Merino Muster na dystansie 42 km (18 sierpnia) i w zimowym triatlonie (bieg, jazda na rowerze i bieg na nartach). - Treningów nie przerywamy. Warunki są doskonałe. Śniegu napadało może trochę mniej niż rok temu, ale i tak wszystkie trasy są znakomicie przygotowane. Pogoda jest również bardzo dobra. W nocy temperatura spada do minus pięciu-sześciu stopni Celsjusza, dzięki czemu śnieg jest zmrożony, a w dzień świeci piękne słońce - poinformował trener polskiej biegaczki Aleksander Wierietielny.