Amerykanin zdobył olimpijski medal w sprincie, więc... chce zostać futbolistą

Amerykanin zdobył olimpijski medal w sprincie, więc... chce zostać futbolistą

Jeffrey Demps (po prawej) zdobył srebrny medal olimpijski biegnąc w składzie sztafety 4x100 metrów (fot. EPA/JOHN G.MABANGLO/PAP)
Wicemistrz olimpijski z Londynu w sztafecie 4x100 m reprezentant USA Jeffery Demps chce występować w lidze futbolu amerykańskiego NFL. Zawodnik odnosił już sukcesy w tym sporcie - w 2009 roku zdobył z Florida Gators mistrzostwo akademickich rozgrywek NCAA.
Demps złożył już wszystkie potrzebne dokumenty niezbędne do udziału w rozgrywkach NFL i został wolnym agentem. 22-letni Amerykanin od młodości trenuje biegi sprinterskie i futbol amerykański - jest jedynym w historii zawodnikiem Florida Gators, który zdobył akademickie mistrzostwo w dwóch różnych dyscyplinach.

Ostatnio Demps więcej czasu poświęcał lekkiej atletyce - nie wziął udziału w drafcie do NFL w tym roku, aby skupić się na przygotowaniach i zakwalifikowaniu się do reprezentacji kraju na igrzyska. W Londynie nie wystąpił wprawdzie w finale, ale wystartował w eliminacjach, co uprawniło go do otrzymania olimpijskiego medalu.