Puchar Niemiec: trzy "polskie" bramki dają Borussii awans

Jakub Błaszczykowski (fot. EPA/FRANK LEONHARDT/PAP)
Piłkarz reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski zdobył bramkę dla Borussii Dortmund i zaliczył asystę w wygranym 3:0 na wyjeździe meczu pierwszej rundy Pucharu Niemiec z czwartoligowym FC Oberneuland. Asysty zapisali na swoim koncie również Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski.

Błaszczykowski trafił do siatki rywali w 38. minucie, podwyższając na 2:0 po podaniu Piszczka. Wcześniej gola dla Borussii zdobył pozyskany latem reprezentant Niemiec Marco Reus, wykorzystując asystę Lewandowskiego, a w 68. minucie wynik ustalił Chorwat Ivan Perisic, któremu piłkę wystawił Błaszczykowski.

Z trójki reprezentantów Polski tylko Piszczek rozegrał całe spotkanie. Lewandowski grał do 69. minuty a Błaszczykowski o kwadrans dłużej.

Sensacją pierwszej rundy rozgrywek jest wyjazdowa porażka 0:4 występującego w Bundeslidze Hoffenheim z czwartoligowym Berliner AK.