Wisła Kraków lepsza niż GKS Bełchatów. Wygrała 2-1

Wisła Kraków lepsza niż GKS Bełchatów. Wygrała 2-1

Wisła Kraków pokonała w swoim pierwszym meczu nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy drużynę GKS-u Bełchatów 2-1.

Mecz zaczął się nie najlepiej dla drużyny z Krakowa. Już w drugiej minucie Maciej Szmatiuk trafił do bramki i GKS prowadził 1-0. Sześć minut później znów był jednak remis, bo gola strzałem z jedenastego metra zdobył Maor Melikson. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił pięknym strzałem Cwetan Genkow i Wisła pokonała GKS Bełchatów 2-1.

Wisła Kraków - PGE GKS Bełchatów 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Maciej Szmatiuk (2), 1:1 Maor Melikson (8-karny), 2:1 Cwetan Genkow (90+01).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Ivica Iliev, Arkadiusz Głowacki. PGE GKS Bełchatów: Kamil Wacławczyk, Maciej Szmatiuk, Raul Gonzalez, Paweł Buzała.

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 15 047.

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Kew Jaliens, Arkadiusz Głowacki, Gordan Bunoza, Jan Frederiksen - Ivica Iliev, Łukasz Garguła (86. Rafał Boguski), Cezary Wilk (72. Radosław Sobolewski), Maor Melikson - Cwetan Genkow, Daniel Sikorski (60. Romell Quioto).

PGE GKS Bełchatów: Adam Stachowiak - Raul Gonzalez, Maciej Szmatiuk, Maciej Wilusz, Alan Stulin (46. Szymon Sawala) - Tomasz Wróbel, Grzegorz Baran (90. Paweł Giel), Miroslav Bozok, Kamil Wacławczyk, Kamil Kosowski (42. Mateusz Mak) - Paweł Buzała.