Bohater Maciej Rybus! Strzelił dwa gole i wygrał mecz Terekowi

Bohater Maciej Rybus! Strzelił dwa gole i wygrał mecz Terekowi

Maciej Rubus, fot. PAP/Radek Pietruszka
Maciej Rybus zdobył dwa gole dla Tereka Grozny w wygranym 2:1 (1:0) wyjazdowym meczu z Dynamem Moskwa w 5. kolejce rosyjskiej ekstraklasy. Piłkarz reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie, podobnie jak inny były zawodnik Legii Warszawa Marcin Komorowski.

Obchodzący w niedzielę 23. urodziny Rybus trafił do siatki rywali w 30. i 83. minucie. Sędzia pokazał w tym meczu trzy czerwone kartki - dwie piłkarzom Dynama, a jedną zawodnikowi Tereka. Polski pomocnik został upomniany żółtym kartonikiem (w 78. minucie).

Dynamo, występujące w Lidze Europejskiej, w nowym sezonie rosyjskiej ekstraklasy spisuje się fatalnie. W pięciu meczach nie zdobyło żadnego punktu. Od poniedziałku już oficjalnie trenerem drużyny będzie zatrudniony kilka dni temu Rumun Dan Petrescu. W spotkaniu z Terekiem zespół prowadził tymczasowo Dmitrij Chochłow.