Obraniak w reprezentacji kontuzjowany, a w klubie... strzela gole

Obraniak w reprezentacji kontuzjowany, a w klubie... strzela gole

Ludovic Obraniak, fot. PAP/Leszek Szymański
Ludovic Obraniak zdobył w niedzielę gola dla Girondins Bordeaux w wygranym u siebie 1:0 meczu ze Stade Rennes w 2. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Francji. To druga bramka reprezentanta Polski w tym sezonie.

Obraniak przebywał na boisku do 83. minuty, kiedy to został zmieniony przez Brazylijczyka Jussie. Trafił do siatki w 75. minucie. Wcześniej rzutu karnego dla ekipy z Bordeaux nie wykorzystał Henri Saivet.

To druga z rzędu bramka reprezentanta Polski w Ligue 1. Przed tygodniem strzelił gola w wygranym 3:2 meczu z Evian Thonon Gaillard FC.

W innym niedzielnym spotkaniu FC Sochaux Damiena Perquisa przegrało na wyjeździe z Olympique Marsylia 0:2. Bramki dla zwycięzców zdobyli w 54. minucie Andre-Pierre Gignac, a w 90. Rod Fanni. Reprezentant Polski cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

W sobotę Stade Reims Grzegorza Krychowiaka przegrało na wyjeździe z innym beniaminkiem Ligue 1 SC Bastią 1:2. Goście od 59. minuty grali w dziesiątkę, a nieco ponad 20 minut później stracili kolejnego zawodnika. Polak rozegrał całe spotkanie.