Piąty etap Vuelta a Espana dla Niemca, Polacy daleko

Piąty etap Vuelta a Espana dla Niemca, Polacy daleko

Niemiec świętuje sukces (fot. PAP/EPA/JOSE MANUEL VIDAL)
Niemiec John Degenkolb z grupy Argos-Shimano wygrał piąty etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana, o długości 168 km wokół Logrono. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Hiszpan Joaquim Rodriguez (Katiusza), który zajął na etapie 50. miejsce.

Dagenkolb najszybciej finiszował z peletonu, który w grupie przyjechał na metę. Drugie miejsce zajął Włoch Daniele Bennati (RadioShack), a trzecie Belg Gianni Meersman(Lotto).

Z pięciu Polaków startujących w wyścigu najwyżej, na 45. pozycji został sklasyfikowany w tym samym czasie co zwycięzca Maciej Paterski (Liquigas).

Także w tym samym czasie etap ukończyli Tomasz Marczyński (Vacansoleil), Przemysław Niemiec (Lampre) i Maciej Bodnar (Liquigas). Tylko Rafał Majka (Saxo Bank) nie przyjechał w zasadniczym peletonie i stracił do zwycięzcy 21 s.

Wyścig zakończy się 9 września w Madrycie.