Polscy żużlowcy drużynowymi mistrzami świata juniorów

Przemysław Pawlicki, Patryk Dudek, trener Marek Cieślak, Tobiasz Musielak i Maciej Janowski (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Polscy żużlowcy w składzie Patryk Dudek, Maciej Janowski, Tobiasz Musielak, Przemysław Pawlicki i Bartosz Zmarzlik zdobyli w Gnieźnie drużynowe mistrzostwo świata juniorów. Srebrny medal wywalczyli Australijczycy, a brązowy Szwedzi.

Gospodarze finałowego turnieju dominowali niemal od początku zawodów i wygrali aż 15 wyścigów z 25. Na pięć biegów przed końcem zapewnili sobie złoty medal.

Cztery tysiące kibiców nie było świadkami zbyt wielu emocji. Losy poszczególnych medali szybko zostały rozstrzygnięte.

Nie brakowało jednak upadków, a turniej wyjątkowo pechowo zakończył się dla Bartosza Zmarzlika. W 19. wyścigu żużlowiec Stali Gorzów został uderzony przez Andrieja Kurdiaszowa i na tor musiała wjechać karetka. Zmarzlik z podejrzeniem złamania nogi został odwieziony do szpitala.

Polacy wygrali drużynowe mistrzostwo świata po raz szósty.