Żużel: Kołodziej najlepszy w Krośnie

Żużel: Kołodziej najlepszy w Krośnie

Janusz Kołodziej był bezkonkurecyjny w turnieju charytatywnym na żużlu w Krośnie. Zawodnik Azotów Tauronu Tarnów wygrał wszystkie cztery wyścigi. Ze względu na zły stan toru zawody zostały zakończone po czterech seriach startów.

Drugi był Tomasz Chrzanowski z Lotosu Wybrzeża Gdańsk, a trzecie miejsce zajął Maciej Kuciapa z PGE Marmy Rzeszów. Grzegorz Walasek z PGE Marmy miał ogromne kłopoty sprzętowe, wycofał się z rywalizacji po trzech startach i z zerowym dorobkiem został sklasyfikowany na czternastej, przedostatniej pozycji.

W pierwszym wyścigu upadł młody Kamil Prokop. "Mam problem z kręgosłupem, jadę do szpitala w Rzeszowie” – powiedział zawodnik miejscowego klubu. Całkowity dochód z imprezy, którą oglądało około dwa tysiące kibiców, został przeznaczony na leczenie 7-letniej Amelki.

Czołówka turnieju:1. Janusz Kołodziej (Azoty Tauron Tarnów) 12 (3,3,3,3)2. Tomasz Chrzanowski (Lotos Wybrzeże Gdańsk) 11 (3,2,3,3)3. Maciej Kuciapa (PGE Marma Rzeszów) 11 (3,3,3,2)4. Stanisław Burza (Speedway Wanda Kraków) 9 (2,3,3,1)5. Jonas Raun (KSM Krosno) 8 (1,2,2,3)6. Łukasz Kret (PGE Marma Rzeszów) 8 (2,3,2,1)