Nie ma 17 lat, a już wygrał Brązowy Kask

Nie ma 17 lat, a już wygrał Brązowy Kask

(fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Krystian Pieszczek wygrał w Gdańsku finałowy turniej Brązowego Kasku. Niespełna 17-letni żużlowiec Lotosu Wybrzeże zgromadził 14 punktów i wyprzedził Piotra Pawlickiego (Unia Leszno) oraz Kacpra Gomólskiego (Azoty Tauron Tarnów).

Pieszczek w całej imprezie musiał uznać wyższość tylko Gomólskiego, z którym przegrał w siódmym wyścigu. Był to jednocześnie pierwszy triumf gdańskiego żużlowca w tym turnieju od 24 lat - w 1988 roku Brązowy Kask, w którym startują zawodnicy do 19 lat, wygrał Jarosław Olszewski.

O dwóch kolejnych miejscach na podium zadecydował dodatkowy wyścig, w którym Pawlicki okazał się lepszy od Gomólskiego - obaj zawodnicy zdobyli po 13 punktów. Czwartą lokatę z dorobkiem 12 punktów zajął Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz) i właśnie ten kwartet zdominował gdańskie zawody