Mityng w Zagrzebiu: Polak drugi w rzucie młotem

Mityng w Zagrzebiu: Polak drugi w rzucie młotem

Szymon Ziółkowski (fot. EPA/ANTONIO BAT /PAP)
Paweł Fajdek (Agros Zamość) wynikiem 78,80 zajął drugie miejsce w konkursie rzutu młotem w mityngu IAAF w Zagrzebiu. Na szóstej pozycji uplasował się Szymon Ziółkowski (OŚ AZS Poznań) - 74,71. Zwyciężył Węgier Krisztian Pars - 79,14.

W klasyfikacji challenge'u IAAF Fajdek jest drugi za Parsem, a Ziółkowski piąty. W ostatnim mityngu, w niedzielę w Rieti, odbędą się oba konkursy rzutu młotem - kobiet (nie startowały w Zagrzebiu) i mężczyzn. Suma trzech najlepszych rezultatów w sezonie zadecyduje o kolejności oraz o nagrodach finansowych, które otrzyma czołowa dwunastka.

W końcowej punktacji nie będą się liczyć dwaj medaliści londyńskich igrzysk - Słoweniec Primoz Kozmus i Japończyk Koji Mirofushi, którzy nie startowali w pierwszej części sezonu.