Polskie tenisistki stołowe zdobyły brąz

Natalia Partyka i Małgorzata Jankowska (fot. PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA)
W meczu o brązowy medal XIV Paraolimpiady tenisistki stołowe Alicja Eigner (Start Wejherowo), Małgorzata Jankowska (IKS AWF Warszawa) i Natalia Partyka (Szansa Start Gdańsk) pokonały Francuzki 3:2. To 31. trofeum londyńskich igrzysk polskiej ekipy.
Po czterech pojedynkach był remis 2:2. W piątej, decydującej partii, Jankowska i Partyka wygrały z Claire Mairie z Audrey le Morvan 3:0 (11:7, 11:3, 11:5). To czwarty medal polskich tenisistów stołowych. Wcześniej trzy złote wywalczyli: w singlu Partyka i Patryk Chojnowski (Start Ostródzianka Ostróda), a w deblu w gronie zawodników z wyższą niepełnosprawnością (kategoria 8) Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki (obaj Start Zielona Góra).

W sobotę wieczorem Chojnowski z Sebastianem Powroźniakiem (Start Radom) spotkają się z Chińczykami w finale turnieju drużynowego w kategorii 10.