Zwycięstwo nie dla Kubota - przegrał z Hiszpanem

Zwycięstwo nie dla Kubota - przegrał z Hiszpanem

Łukasz Kubot, fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Łukasz Kubot przegrał z Hiszpanem Danielem Gimeno-Traverem 4:6, 6:7 (5-7) w drugiej rundzie halowego turnieju tenisowego ATP Tour na twardych kortach w Sankt Petersburgu (pula nagród 410 850 dolarów).

Wcześniej Kubot pokonał rozstawionego z numerem drugim reprezentanta Uzbekistanu Denisa Istomina 4:6, 6:3, 6:4.

Polak zajmuje obecnie 76. lokatę w rankingu światowym, a jego czwartkowy rywal jest 93. Pojedynek rozpoczął się po myśli Kubota, który wygrał pierwsze cztery gemy. W kolejnych sześciu górą był jednak Hiszpan i to on rozstrzygnął na swoją korzyść pierwszą partię.

W drugiej Gimeno-Traver szybko przełamał podanie tenisisty z Bolesławca i prowadził różnicą dwóch gemów. Kubot wyrównał dopiero na 5:5, a o losach setach zdecydował tie-break, którego Hiszpan wygrał 7-5. Mecz trwał godzinę i 46 minut.

Polak w Sankt Petersburgu wystąpi jeszcze w deblu. Wspólnie z Rosjaninem Michaiłem Jużnym o awans do półfinału zagrają z rozstawionymi z numerem czwartym Niemcem Frankiem Moserem i Brytyjczykiem Kenem Skupskim.