Jagiellonia przegrywa, Smolarek wyrzucony z boiska

Jagiellonia przegrywa, Smolarek wyrzucony z boiska

Czy Jagiellonia Białystok odrobi straty? (fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/CYFRASPORT / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Jagiellonia Białystok przegrała na swoim boisku z Piastem Gliwice 0:2. W 90 minucie meczu z boiska został usunięty za uderzenie przeciwnika grający w barwach drużyny z Białegostoku Euzebiusz Smolarek.

Po najsłabszym w tym sezonie meczu Jagiellonia doznała pierwszej porażki, a na dodatek kończyła mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Euzebiusza Smolarka. Piast zasłużenie zdobył w Białymstoku trzy punkty.

Początek pierwszej połowy zapowiadał ciekawy mecz. W 2. min. Paweł Tarnowski znalazł się przed bramkarzem Piasta Dariuszem Trelą, ale uderzył prosto w niego. W odpowiedzi Wojciech Kędziora w bardzo podobnej sytuacji przelobował Łukasza Skowrona ale i jego bramkę także. Potem gra nie była już tak emocjonująca. Co prawda dłużej przy piłce była Jagiellonia ale nie stwarzała sytuacji. Piast spokojnie rozbijał jej ataki, a tuż przed przerwą objął prowadzenie. Efektownym strzałem zza pola karnego popisał się Tomasz Podgórski.

Na drugą połowę gospodarze wyszli ze Smolarkiem i Dawidem Plizgą w składzie i do razu zaatakowali. Nadal jednak nie mieli klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Albo akcję przerywali obrońcy Piasta, albo gospodarzom brakowało dokładności. W 55. min. to goście zdobyli gola. W polu karnym Jagiellonii Kędziora ograł Michała Pazdana, wyłożył piłkę Mariuszowi Zganiaczowi, a ten silnym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył wynik.

Jagiellonia nadal próbowała zdobyć bramkę. W 65. min. Trela obronił strzał Niki Dzalamidze i dobitkę Smolarka. W 67. min. mało zabrakło do gola samobójczego, gdy obrońca Piasta Paweł Oleksy wybijając piłkę głową, trafił w boczną siatkę własnej bramki. W 78. min. w to samo miejsce trafił Plizga, uderzając niecelnie z rzutu wolnego. Chwilę później gola dla Jagi mógł zdobyć kolejny zawodnik z ławki rezerwowych - Maciej Gajos, ale jego strzał tuż zza pola karnego też był niecelny. W 83. min. w polu karnym Piasta doszło do groźnego zderzenia Dariusza Treli z obrońcą gospodarzy Ugo Ukahem. W walce o górną piłkę bramkarz gości uderzył głową w klatkę piersiową piłkarza gospodarzy i gdy upadł wyglądało, jakby na moment stracił przytomność. Po interwencji lekarzy zdołał jednak dokończyć mecz.

Tuż przed zakończeniem gry boisko opuścił Smolarek. Sędzia pokazał mu czerwoną kartkę oceniając, że uderzył ręką w twarz Alvaro Jurado.

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0:2 (0:1)

Bramka: 0:1 Tomasz Podgórski (41), 0:2 Mariusz Zganiacz (55).

Żółte kartki: Jagiellonia – Łukasz Tymiński. Piast – Adrian Klepczyński, Matej Izvolt, Pavol Cicman.

Czerwona kartka: Jagiellonia – Euzebiusz Smolarek (za uderzenie przeciwnika - 90+3).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 3054

Jagiellonia Białystok: Łukasz Skowron - Filip Modelski, Michał Pazdan, Ugochukwu Ukah, Alexis Norambuena - Tomasz Kupisz (46. Euzebiusz Smolarek), Rafał Grzyb (46. Dawid Plizga), Łukasz Tymiński, Paweł Tarnowski, Nika Dzalamidze - Tomasz Frankowski (58. Maciej Gajos)

Piast Gliwice: Dariusz Trela - Damian Zbozień, Adrian Klepczyński, Jan Polak, Paweł Oleksy - Mateusz Matras, Tomasz Podgórski (74. Pavol Cicman), Mariusz Zganiacz, Matej Izvolt - Ruben Jurado (58. Alvaro Jurado), Wojciech Kędziora (90. Adrian Sikora).