Liga hiszpańska: Perquis sprokurował karnego i wyleciał z boiska

Liga hiszpańska: Perquis sprokurował karnego i wyleciał z boiska

Damien Perquis (fot. LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Obrońca piłkarskiej reprezentacji Polski Damien Perquis w pierwszym występie w podstawowej jedenastce Betisu Sewilla został ukarany czerwoną kartką. W zaległym meczu z Atletico Madryt (2:4) musiał opuścić boisko w 47. minucie gry.

Perquis, który debiutował w barwach zespołu z Sewilli w poprzedniej kolejce, sfaulował w polu karnym Radamela Falcao a arbiter usunął go z boiska. Kolumbijczyk zdobył z rzutu karnego swojego drugiego gola w meczu i wyrównał na 2:2. Ostatecznie Betis kończył mecz w dziewiątkę, gdyż czerwoną kartkę zobaczył też w 79. minucie Kostarykanin Joel Campbell. Gospodarze przegrywali już 2:3 po strzale Brazylijczyka Diego Costy. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik na 4:2 dla Atletico ustalił Raul Garcia.

Betis po drugiej porażce w sezonie z dorobkiem dziewięciu punktów jest szósty w tabeli, a ekipa z Madrytu awansowała na pozycję wicelidera z 13 pkt. Prowadzi Barcelona, która zgromadziła 15 "oczek".