Mecz za jedno euro: klęska Polek w Raciborzu

Mecz za jedno euro: klęska Polek w Raciborzu

Piłkarki Unii Racibórz Ligi Mistrzyń w tym roku raczej nie zawojują (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Piłkarki Unii Racibórz przegrały z zespołem VfL Wolfsburg 1:5 (0:1) w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Mistrzyń. Rewanż 4 października w Niemczech. Prawa do bezpośredniej transmisji telewizyjnej tego meczu dostępne były w 113. krajach za... jedno euro.
Trener Unii Remigiusz Trawiński zapowiadał, że jego drużyna walczyć będzie z Niemkami ofensywnie. I rzeczywiście - Unia zagrała trzema obrończyniami. Dominacja gości była jednak wyraźna. Od początku groźniejsze były wicemistrzynie Niemiec. Wypracowały kilka dobrych sytuacji, a pierwszego gola zdobyły po rzucie rożnym. Pozostawiona bez opieki w polu karnym Unii Martina Mueller nie miała problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

Raciborzanki dogodnych okazji miały mniej, ale w 38. minucie mogło być 1:1 - Patrycja Wiśniewska nie zdołała jednak wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarką rywalek. Przed przerwą Daria Antończyk uratowała swój zespół od utraty drugiego gola, broniąc uderzenie z 10 metrów.

Kiedy kilkadziesiąt sekund po przerwie Niemki podwyższyły prowadzenie i wydawało się, że losy rywalizacji są rozstrzygnięte. Szybko jednak nadzieję kibicom dała najskuteczniejsza zawodniczka poprzedniego sezonu ekstraligi Gloria Okoro Chinasa, która przelobowała niemiecką bramkarkę technicznym strzałem. Drużyna z Wolfsburga nie chciała utrzymywać ryzykownie niskiego dla siebie prowadzenia i zepchnęła Unię do obrony walcząc o kolejne bramki. Niemki dopięły swego - Antończyk skapitulowała jeszcze trzykrotnie.

"Wejście smoka" miała rezerwowa zawodniczka zespołu gości Conny Pohlers. Uzyskała dwa gole w ciągu siedmiu minut rozwiewając marzenia Unii o awansie, która rok wcześniej zakończyła udział w pucharowej rywalizacji w eliminacjach grupowych LM, zajmując trzecie miejsce w turnieju w Finlandii.

W poprzednich sezonach drużyna z Raciborza dwa razy odpadała w 1/16 finału. Najpierw musiała uznać wyższość austriackiego SV Neulengbach (porażka 1:3 u siebie i wygrana 1:0 na wyjeździe), a potem duńskiego Broendby IF (1:2 i 1:0). Unia w tym roku zdobyła po raz czwarty z rzędu mistrzostwo i trzeci raz z kolei Puchar Polski.

Unia Racibórz - VfL Wolfsburg 1:5 (0:1)

Bramki: 0:1 Martina Mueller, 0:2 Martina Mueller (46), 1:2 Gloria Okoro Chinasa (47), 1:3 Zsanett Jakabfi (67, głową), 1:4 Conny Pohlers (71), 1:5 Conny Pohlers (78)

Żółte kartki: Unia - Patrycja Pożerska, Marta Mika, VfL - Alexandra Popp

Sędziowała: Rhona Daly (Irlandia). Widzów: 5125.

Unia: Daria Antończyk - Hanna Konsek, Marta Mika, Donata Leśnik - Ivana Bojdova (86. Katarina Istokova), Agata Tarczyńska (85. Dżeska Jaszek), Alicja Pawlak (72. Dominika Sykorova), Patrycja Pożerska, Natalia Chudzik - Gloria Okoro Chinasa, Patrycja Wiśniewska.

VfL: Alisa Vetterlein - Luisa Wensing, Josephine Henning, Lena Goebling, Verena Faisst - Anna Blaesse (71. Conny Pohlers), Viola Odebrecht, Nadine Kessler, Zsanett Jakabfi - Alekxandra Popp (46. Stephanie Bunte), Martina Mueller (82. Lina Magull).