Polaków nie ma, Arsenal przegrywa

Polaków nie ma, Arsenal przegrywa

Piłkarze Arsenalu doznali pierwszej porażki w tym sezonie angielskiej ekstraklasy. W szóstej kolejce, bez kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego, przegrali u siebie w derbach Londynu z Chelsea 1:2.

Z powodu urazu w kadrze "Kanonierów" zabrakło także drugiego z polskich bramkarzy - Łukasza Fabiańskiego. Oba gole dla Chelsea padły po stałych fragmentach gry; duży udział w ich zdobyciu miał Hiszpan Juan Mata. W 20. minucie popisał się celnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego, które w efektowny sposób na bramkę zamienił jego rodak Fernando Torres. Nieco ponad pół godziny później uderzył już bezpośrednio na bramkę. Zanim piłka wpadła do siatki, otarła się jeszcze o nogę obrońcy Francuza Laurenta Koscielnego. Dla gospodarzy trafił tuż przed przerwą reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Gervinho.

Arsenal miał szansę uniknąć porażki. W 70. minucie po strzale Olivera Girouda przed stratą bramki uratował Chelsea bramkarz Petr Cech. Francuski napastnik znalazł się w jeszcze lepszej sytuacji w końcówce, jednak jego uderzenie było niecelne.

W drużynie gości zagrał John Terry, chociaż dwa dni temu został zawieszony przez angielską federację (FA) na cztery mecze za znieważenie na tle rasowym Antona Ferdinanda (23 października 2011 podczas spotkania ligowego z Queens Park Rangers). Mógł jednak wystąpić, gdyż wykonanie kary zostało wstrzymane do czasu rozpatrzenia odwołania, które może zostać wniesione w ciągu 14 dni.