Bundesliga: "oczko" Bayernu

Na Bayern w Bundeslidze nie ma mocnych (fot. EPA/ANDREAS GEBERT/PAP)
Bayern Monachium pokonał u siebie SpVgg 1899 Hoffenheim 2:0 w meczu 7. kolejki ekstraklasy Niemiec i z kompletem 21 punktów prowadzi w tabeli. Po raz czwarty w historii Bundesligi zdarzyło się, aby jakaś drużyna rozpoczęła sezon od siedmiu kolejnych zwycięstw.

Bayern powtórzył swoje osiągnięcie z rozgrywek 1995/96. Sześć lat później taką serię na początku sezonu zanotowała ekipa FC Kaiserslautern, a w 2010 roku ten wyczyn skopiowała drużyna FSV Mainz. Zespoły, które rozpoczęły sezon od siedmiu zwycięstw, zawsze przegrywały ósme spotkanie i nigdy nie zakończyły rozgrywek na pierwszym miejscu. Co więcej, za każdym razem mistrzem zostawała... Borussia Dortmund.

Z kolei zajmujące przed tą kolejką czwarte miejsce Schalke 04 Gelsenkirchen łatwo poradziło sobie na swoim stadionie z Wolfsburgiem 3:0. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Huuba Stevensa wyprzedzili w tabeli mistrza Niemiec - Borussię Dortmund, która swoje spotkanie rozegra dzień później.

Eugen Polanski rozpoczął spotkanie z Fortuną Duesseldorf w wyjściowej jedenastce drużyny FSV Mainz. Polak nie wrócił jednak na murawę po przerwie - zmienił go Niemiec Yunus Malli. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0 po bramce Macedończyka Nikolce Noveskiego w 85. minucie. Beniaminek z Duesseldorfu doznał pierwszej porażki w sezonie.

Dobrą passę przedłużył Hamburger SV, który na wyjeździe pokonał Greuther Fuerth 1:0. W czterech ostatnich meczach podopieczni trenera Thorstena Finka zdobyli 10 punktów, choć sezon rozpoczęli od trzech porażek. Strzelcem jedynego gola w spotkaniu z zepchniętą na ostatnie miejsce w tabeli drużyną beniaminka był Koreańczyk Heung-Min Son. Z kolei SC Freiburg wygrał z FC Nuernberg 3:0, choć w regulaminowym czasie gry było tylko 1:0 po bramce pochodzącego z Kongo Cedrica Makiadiego. W 92. minucie z karnego na 2:0 podwyższył Daniel Caligiuri, a na listę strzelców przed ostatnim gwizdkiem zdążył wpisać się jeszcze Marco Terrazzino.