Liga angielska: Chelsea i Manchester City na czele

Liga angielska: Chelsea i Manchester City na czele

Jedną z bramek dla Chelsea zdobył Fernando Torres (fot. EPA/KERIM OKTEN/PAP)
Prowadzący w tabeli piłkarze Chelsea Londyn odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie angielskiej ekstraklasy. W siódmej kolejce pokonali u siebie Norwich City 3:1. Na drugą pozycję awansował broniący tytułu Manchester City.
Spotkanie na Stamford Bridge rozpoczęło się dość nieoczekiwanie. Po 10 minutach gry kibice "The Blues" przecierali oczy ze zdumienia, gdy bramkę dla gości zdobył Grant Holt. To podrażniło piłkarzy Chelsea i od tej pory zaczęli przeważać na boisku. Cztery minuty później wyrównał strzałem głową Hiszpan Fernando Torres, a jeszcze przed przerwą gospodarze zdobyli kolejne dwa gole. Do siatki trafili Frank Lampard oraz Belg Eden Hazard. Wynik ustalił w 76. minucie Serb Branislav Ivanovic. Dzięki zwycięstwu londyńczycy, którzy nie doznali jeszcze porażki, umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Drugim niepokonanym w tym sezonie zespołem pozostaje Manchester City - 6 października mistrzowie Anglii wygrali na własnym boisku z Sunderlandem 3:0. To ich pierwsze w tym sezonie spotkanie ligowe bez straty gola - w dotychczasowych sześciu bramkarz Joe Hart aż osiem razy wyciągnął piłkę z siatki. Duży wkład w zwycięstwo ekipy z Manchesteru miał Aleksandar Kolarov, który w piątej minucie z rzutu wolnego zdobył pierwszą bramkę. W drugiej połowie Serb popisał się natomiast asystą przy trafieniu Argentyńczyka Sergio Aguero. Trzeciego gola dołożył minutę przed końcem regulaminowego czasu gry z rzutu wolnego James Milner. Dzięki wygranej podopieczni włoskiego trenera Roberto Manciniego awansowali na drugie miejsce w tabeli. Do prowadzącej Chelsea tracą cztery punkty.

Z drugiej na trzecią pozycję spadł natomiast Everton, który zremisował na wyjeździe z Wigan Athletic 2:2. Jeden punkt uratował ekipie z Liverpoolu Leighton Baines, wykorzystując rzut karny w 87. minucie. Wcześniej gola zdobył Chorwat Nikica Jelavic. Bramki dla Wigan uzyskali reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Arouna Kone oraz Argentyńczyk Franco Di Santo.