Puchar Europy: ostatni koszyk dla polskich drużyn

Puchar Europy: ostatni koszyk dla polskich drużyn

Trefl Sopot powalczy o przepustkę do Euroligi (fot. PAP/Adam Warżawa)
Obydwa polskie zespoły w Pucharze Europy koszykarzy, wicemistrz kraju Trefl Sopot i brązowy medalista Stelmet Zielona Góra, zostały rozstawione przed losowaniem w czwartym, ostatnim koszyku. Zielonogórzanie debiutują w europejskich rozgrywkach. W Barcelonie 32 drużyny zostaną przydzielone do ośmiu czterozespołowych grup.

Rywalizacja w pierwszym etapie rozpocznie się 7 listopada, a zakończy 12 grudnia. Do drugiej fazy awans wywalczą po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup.

Zwycięzca Pucharu Europy w 2013 roku wywalczy automatycznie awans do Euroligi. W minionej edycji takie prawo zapewniła sobie drużyna Chimki Moskwa, która w decydującym meczu turnieju Final Four PE pokonała Valencię Basket 77:68.