Tusk: Polska-Anglia? Będzie 1:0

Donald Tusk na otwarciu finału III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska (fot. PAP/Leszek Szymański)
Premier Donald Tusk typuje, że wtorkowy mecz z Anglią w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata reprezentacja Polski wygra 1:0. - Jeśli wreszcie będziemy wykorzystywali połowę okazji, to może się uda - powiedział Tusk.

Donald Tusk brał udział w finałach "III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska" w hali warszawskiego Torwaru. Zawody przeznaczone są dla drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych 10–11 oraz 12–13 lat.

Premier był pytany o ocenę gry reprezentacji w towarzyskiej konfrontacji z Republiką Południowej Afryki. Polska zwyciężyła 1:0 po bramce zdobytej w 82. minucie przez Marcina Komorowskiego.

- Niektórzy w piątkowym meczu zrobili bardzo dobre wrażenie; obserwuję na przykład od pewnego czasu jako kibic postępy Pawła Wszołka i uważam, że to nie jest jeszcze Kuba Błaszczykowski, ale ta strata Błaszczykowskiego nie musi być taka dramatyczna - zaznaczył Tusk. Błaszczykowski, który jest kapitanem reprezentacji, nie grał z RPA i nie wystąpi w meczu z Anglią z powodu kontuzji.

Zdaniem premiera we wtorek bardzo dużo będzie zależało od formy bramkarza Przemysława Tytonia. - Gramy z drużyną lepszą od naszej, ale jeśli będzie nam sprzyjało trochę szczęścia i jeśli wreszcie będziemy wykorzystywali połowę okazji, a nie jedną z ośmiu jak w piątek, to może się uda. Ja będę trzymał kciuki bardzo mocno - powiedział Tusk.

Mecz z Anglią zostanie rozegrany we wtorek na Stadionie Narodowym w Warszawie.