MU przegrał, Szachtar nie wie co to fair play. 5 kolejka Ligi Mistrzów

MU przegrał, Szachtar nie wie co to fair play. 5 kolejka Ligi Mistrzów

(fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
FC Barcelona, Bayern Monachium, Szachtar Donieck oraz Valencia - podobnie jak wcześniej Manchester United, FC Porto oraz Malaga - zapewniły sobie awans do pucharowej fazy rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów.
W meczach 5. kolejki piłkarskiej LM padło kilka zaskakujących rezultatów. ale niespodzianki nie było w Moskwie. FC Barcelona gładko pokonała na wyjeździe Spartaka Moskwa 3:0.  W drugim meczu grupy G Benfica Lizbona odniosła cenne zwycięstwo nad Celtikiem Glasgow 2:1.

Do formy na europejskiej arenie nie wrócili piłkarze BATE Borysów. Białorusini musieli na własnym boisku uznać wyższość francuskiego OSC Lille 0:2. W najciekawszym meczu grupy F Valencia zdołała zremisować z Bayernem Monachium i - dzięki porażce BATE - zapewniła sobie awans do dalszej fazy rozgrywek.

W grupie H Manchester United niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Galatasaray Stambuł 0:1. Podopieczni Alexa Fergusona już wcześniej mieli zapewniony awans. W drugim meczu tej grupy CFR Cluj pewnie wygrał z SC Bragą 3:1.

Najciekawiej było w grupie E. Piłkarze FC Nordsjaelland ulegli Szachtarowi Donieck 2:5. Kontrowersje wzbudziła sytuacja z pierwszej połowy. Duńczycy prowadzili 1:0. W pewnym momencie, zgodnie z regułami fair play, goście powinni oddać piłkę gospodarzom. Jeden z piłkarzy kopnął piłkę na połowę FC Nordsjaelland, ale wtedy ruszył do niej Luiz Adriano. Przy biernej postawie zawodników gospodarzy piłkarz zdobył bramkę na 1:1. Spotkało się to z żywiołowymi protestami piłkarzy i kibiców FC Nordsjaelland.

W najciekawszym meczu 5 kolejki LM Juventus Turyn rozbił obrońców trofeum - Chelsea Londyn - 3:0.