Resovia nie dała rady Włochom

Resovia nie dała rady Włochom

(fot. sxc.hu)Źródło:FreeImages.com
W meczu 4 kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzów Asseco Resovii Rzeszów przegrali na wyjeździe z Bre Banca Lanutti Cuneo 1:3 (19:25, 25:14, 16:25, 27:29).
Dla siatkarzy Resovii to druga przegrana w tegorocznych rozgrywkach. Liderem grupy G pozostaje niepokonana Bre Banca Lanutti Cuneo. Włoska ekipa zapewniła sobie awans do dalszej fazy rozgrywek.

Przed tygodniem Włosi pokonali Polaków w Rzeszowie 3:0, teraz też kontrolowali przebieg spotkania. W pierwszego seta wygrali do 19. W drugim nastąpiła nieoczekiwana zmiana ról - to rzeszowianie dominowali na parkiecie, wygrywając rundę do 14. W następnej partii Polacy znów zaczęli się jednak mylić i w konsekwencji przegrali seta do 16.

W czwartym secie siatkarze Resovii ambitnie walczyli o doprowadzenie do tie-breaka. Przy stanie 25:24 rzeszowianie mieli piłkę setową, ale jej nie wykorzystali. Ostatecznie przegrali seta 27:29 a cały mecz 1:3.